Jak urządzić szatnię pracowniczą?

Szatnia dla pracowników to miejsce, gdzie zatrudnieni mogą przechowywać swoje prywatne rzeczy oraz przebrać się w odzież roboczą. W zakładach pracy szatnia jest niezbędnym pomieszczeniem, a jej aranżacja i wyposażenie muszą spełniać rygorystyczne normy określone w ustawie. Jak zatem zaprojektować i wyposażyć szatnię pracowniczą, aby była zgodna z obowiązującymi przepisami BHP?

Wyposażenie szatni pracowniczej – przepisy BHP

Szczegółowe wytyczne dotyczące organizacji szatni pracowniczych są określone w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Szatnie pracownicze muszą być wydzielone dla kobiet i mężczyzn, z wyjątkiem mniejszych firm, gdzie zmiana to max. 10 osób. Szatnia powinno być to pomieszczenie oddzielne, suche, dobrze oświetlone oraz posiadać odpowiednią komunikację pomiędzy meblami. Jak zatem sprostać tym przepisom i jak dobrać odpowiednie meble do szatni pracowniczej? 

Wyposażenie szatni pracowniczej — ławki, szafki, wieszaki i inne meble socjalne

Wyposażenie szatni pracowniczej powinno obejmować miejsca siedzące, które umożliwią siedzenie co najmniej 50% pracowników obecnych na najliczniejszej zmianie. Najczęściej wybierane meble socjalne to ławki wolnostojące szatniowe lub krzesła. Ponadto szatnia powinna być wyposażona w zamykane szafy lub szafki na ubrania i rzeczy osobiste bądź służbowe, regały, półki oraz wieszaki. Wszystkie meble muszą być dostosowane do warunków panujących w szatni oraz potrzeb pracowników. Ważny jest również sposób montażu, który powinien zapewniać bezpieczeństwo osób korzystających ze sprzętów. Każdy pracownik powinien mieć dostęp do własnej szafki na ubrania i rzeczy osobiste, dlatego wyposażenie szatni musi być dostosowane do liczby pracowników.

Szafy ubraniowe metalowe dla pracowników – zalety

Metalowe szafy ubraniowe FAMI to rozsądne rozwiązanie, które gwarantuje wygodę i komfort codziennego użytkowania. Każda szafa wyposażona jest w zamek, który daje pracownikom poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Praktycznym rozwiązaniem są także szafy BHP z dodatkowymi ławeczkami. Pracownicy z pewnością docenią takie wygodne rozwiązanie. Szafy BHP proponowane przez FAMI wyróżniają się specjalistycznymi półkami z możliwością regulacji. Dzięki nim można łatwo dostosować wnętrze szafy do wielkości przechowywanych przedmiotów. Oferta FAMI obejmuje szeroki wybór szaf z różną liczbą przegród, drzwi skrzydłowych i regulowanych półeczek. Kompleksowe rozwiązania FAMI gwarantują funkcjonalność i łatwość adaptacji do konkretnych potrzeb każdego zakładu przemysłowego.

Szafy BHP FAMI – dlaczego warto?

Szafa ubraniowa BHP jest niezbędna, aby zapewnić zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort pracy w każdej firmie. Oferowane przez FAMI szafy ubraniowe są wygodne, praktyczne i bezpieczne w codziennym użytkowaniu, pomagają utrzymać wysokie standardy socjalne w miejscu pracy. Metalowe szafy odzieżowe są niezwykle trwałe i solidne. Zapewniają bezpieczne użytkowanie, co stanowi dodatkową korzyść dla każdej firmy, dbającej o komfort i bezpieczeństwo swoich pracowników.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij