Funkcjonalne lampy do sypialni – co musisz wiedzieć?

Oświetlenie w sypialni musi być klimatyczne i funkcjonalne. W tej części domu bardzo ważne jest stworzenie przytulnego klimatu, który pozwoli nam na odprężenie po całym dniu pracy. Możliwość regulowania natężenia i barwy emitowanego światła to tylko kilka czynników podnoszących komfort korzystania z oświetlenia.

Dzięki rozwojowi technologii nowoczesne lampy są sterowane za pomocą pilota lub przez aplikację mobilną z poziomu smartfona. To rozwiązanie oferowane przez oświetlenie LED jest bardzo wygodne i sprawdza się zwłaszcza zimą. Zdalna obsługa oświetlenia obejmuje włączanie i wyłączanie źródeł światła, regulowanie poziomu jasności oraz barwy światła. Warto pamiętać, że barwa światła ma ogromne znaczenie na nasze funkcjonowanie. Światło główne w sypialni powinno emitować światło z zakresu 2700-3200 Kelwinów, która wprowadza nastrojową atmosferę i sprzyja odpoczynkowi. W miejscach przeznaczonych do relaksu powinno unikać się światła zimnego 5000-6500K, które pobudza umysł do koncentracji i tworzy nastrój do pracy.

 

Oświetlenie dodatkowe

Jako uzupełnienie oświetlenia w sypialni można sięgnąć po kinkiety lub lampy stojące i zastosować w nich żarówki emitujące światło o neutralnej barwie ok. 4000K. Prostym, a zarazem bardzo efektownym zabiegiem jest umieszczenie dwóch identycznych lamp po obydwu stronach łóżka. Przestrzeń błyskawicznie nabiera symetrii i staje się bardziej harmonijna. Zamiast kinkietów mogą być to lampy wiszące, np. lampa Abigali Round czy romantyczne żyrandole Feather wykonane z gęsich piór, niekiedy niewielki akcent potrafi zdziałać cuda.

 

Lampy Abigali Round

 

Co zamiast lampy wiszącej?

Ciekawym rozwiązaniem jest zastąpienie lamp wiszących reflektorami lub szynami oświetleniowymi. Systemy szynowe zapewniają możliwość regulowania ustawienia lamp i przesuwania ich w zależności od potrzeb. Marka Abigali zaprojektowała system Magneto, który opiera się na działaniu szyn wyposażonych w specjalne magnesy, które łączą się z dedykowanymi lampami. Metoda wpinania lamp na magnes nie wymaga korzystania z żadnych dodatkowych narzędzi. Lampy Abigali z serii Magneto obejmują zarówno modele wiszące w formie kul, szyny oraz reflektory. Oprawy oświetleniowe mają opcję regulowania zmiany natężenia światła.

 

System Magneto Abigali

 

Marmurowe klosze

Oświetlenie designerskie to sposób na ciekawe zaaranżowanie nie tylko wnętrz komercyjnych, ale i domów. Nawet prosty wystrój pomieszczenia zyska ciekawy charakter, gdy zamontujemy wyróżniające się kolorem lub fakturą stylowe źródła światła. Przykładem mogą być lampy Abigali z serii Marble Stone. Klosze zostały wykonane z bardzo cienkiej warstwy naturalnego marmuru. Prześwitujące przez niego światło tworzy w sypialni niezwykłą atmosferę. Lampy Marble Stone wyglądają efektownie zarówno przed i po włączeniu.

 

Kinkiety Abigali Marble Stone

 

Retro akcent

W sypialniach urządzonych w stylu loftowym znakomicie spisze się oświetlenie designerskie w formie kinkietów Retro wykonanych z metalowych prętów o czarnym, matowym wykończeniu. Wewnątrz umieszcza się dedykowane podłużne świetlówki z tej samej serii. Bańka żarówki Amber jest przydymiona na delikatnie złoty kolor, a poprzecznie ułożone paseczki LED przypominają tradycyjne żarniki, co dodatkowo podkreśla stylistykę retro.

Przy wymianie oświetlenia warto zastosować energooszczędne oświetlenie LED, które oprócz obniżenia zużycia energii elektrycznej o około 80-90% niesie za sobą wiele innych korzyści. Jedną z nich jest możliwość osiągania dowolnej barwy, dłuższa żywotność diod, większa kontrola oraz wyższa jakość emitowanego światła.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij