Frezarka to przydatne urządzenie, którego główną funkcją jest nadanie idealnego kształtu paznokciom. Identyczna długość oraz budowa paznokci obu rąk to pierwszy krok do wzorowo wykonanej stylizacji. Za pomocą frezarki można również opracować skórki, a także zniwelować zniekształcenia. Niewłaściwe używanie tego urządzenia wiąże się jednak z szeregiem niemiłych konsekwencji. Warto więc wiedzieć, jak robić to poprawnie, by nie uszkodzić paznokci i nie wyrządzić sobie krzywdy.
Dobry sprzęt to podstawa!
Choć frezarki do paznokci z założenia służą do tego samego, to poszczególne modele różni bardzo wiele kwestii. Niektóre z nich przeznaczone są dla osób początkujących. Są to między innymi frezarki o mniejszej mocy pracy niż w urządzeniach przeznaczonych dla profesjonalistów.
Wybór odpowiedniej frezarki jest bardzo istotny. Brak umiejętności w obsłudze takiego sprzętu może doprowadzić do zniszczenia paznokci i powstawania ran na skórze. Dlatego frezarki dla osób wykonujących manicure na własne potrzeby mają moc maksymalnie 24 W. Profesjonaliści korzystają zazwyczaj z frezarek o mocy nawet 65 W!
Już od samego początku przygody z frezowaniem paznokci należy wziąć pod uwagę wyłącznie wysokiej jakości urządzenia. Można do nich bez problemu dokupić wszelkiego rodzaju frezy niezbędne do wykonania manicure.
Frezarka to nie wszystko, czyli jakie frezy powinny wybrać osoby początkujące
Największą krzywdę podczas wykonywania manicure można zrobić sobie przez źle dobrane frezy. Ten malutki, wymienny element frezarki odgrywa niezwykle istotną rolę. Każda z końcówek przydaje się bowiem podczas innej czynności.
Frezy różnią się od siebie kształtem oraz rozmiarem, lecz najważniejszą cechę charakterystyczną poszczególnych frezów stanowi ich przeznaczenie. Przygotowując paznokcie do manicure, należy na początku usunąć wszystkie skórki oraz zrogowacenia za pomocą frezu karboidowego.
Nigdy nie stosuje się go jednak do wygładzania samej płytki paznokcia. Mogłoby to doprowadzić do licznych uszkodzeń i pęknięć. W tym celu trzeba sięgnąć po frez diamentowy. Jest on delikatny i nie ingeruje w grubość paznokcia, a jedynie czyści powierzchnię płytki.
Odpowiednią długość paznokci i ich kształt dopracować można przy użyciu frezu węglikowego spiekanego. Umożliwia on również pracę z lakierami hybrydowymi oraz żelowymi.
Wszystkie frezy muszą być wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem, gdyż ich struktura jest dostosowana do powierzchni, którą opracowuje się za ich pomocą. Przykładowo, gdy zastosujemy do skórek frez służący do skracania paznokci, doprowadzimy do powstania krwawych ran.
Bezpieczne frezowanie paznokci wcale nie jest trudne!
Frezowanie płytki paznokcia i skórek niesie za sobą szereg korzyści. Regularnie opracowywane skórki nie zadzierają się i nie pękają. Paznokcie stają się gładkie, a położony na nie lakier zawsze wygląda estetycznie.
Przy frezowaniu paznokci bardzo ważny jest czas. Osoby początkujące muszą poświęcić go nieco więcej. Nie należy się jednak spieszyć. Gwałtowne ruchy i mocniejsze przyciskanie frezu do płytki, niż to konieczne, skutkuje przepiłowaniem płytki i naderwaniem skórek. Lepiej więc poświęcić odrobinę więcej czasu, by nie zniszczyć sobie paznokci!