Fast foody w wersji domowej

Termin fast food (pol. szybkie jedzenie) na pierwszy rzut oka kojarzy się negatywnie – z jedzeniem może i smacznym, ale o niskiej wartości odżywczej. Na szczęście istnieje zdrowsza alternatywa. Mowa o fast foodach w wersji domowej. Więcej o nich dowiedziecie się z naszego artykułu!

Czy fast foody są zdrowe?

Myśląc o fast foodzie, przed oczami stają nam potężne hamburgery, hot-dogi ociekające sosami, kubełki kruczaków smażonych na głębokim oleju czy kilkudziesięciometrowe pizze na grubym cieście. Potrawy tego typu bardzo często są wysoko przetworzone, a w swoim składzie zawierają ogromne dawki węglowodanów, cukrów, soli czy niezdrowych tłuszczów nasyconych. Ponadto restauracje serwujące tego typy żywność do swojego menu nierzadko dodają słodkie napoje gazowane.

Zdrowa alternatywa dla fast foodów

W przypadku, gdy sporadycznie raczymy się fast foodami, problemu nie ma. Gorzej jeśli stanowią one znaczną część naszej diety. Aby zmienić swoje nawyki, nie musimy od razu całkowicie z nich rezygnować. Warto po prostu poszukać alternatyw, a do takich należą fast foody w domowym wydaniu, które posiadają witaminy (np. A i C), minerały (m.in. magnez i wapń) i są pozbawione dużych ilości cukru i sodu.

Dlaczego jest to takie ważne? Wiele badań wskazuje, że lepsze wybory żywieniowe w znaczącym stopniu wpływają na nasze zdrowie. Jest to zatem działanie prewencyjne, które ma na celu ochronę przed nowotworami i innym przewlekłymi chorobami.

Przepisy na domowe fast foody

Jeśli masz ochotę na małe co nieco, sprawdź nasze poniższe propozycje, czyli fast foody, które z łatwością przyrządzisz w swoich czterech ścianach! Oto one:

Czas otworzyć domowy fast food! Do dzieła!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij