EMS a masaż próżniowy na zgrabną sylwetkę

Zgrabna sylwetka to coś do czego dąży wiele osób. Niekiedy pomimo stosowania diety i wzmożonej aktywności fizycznej nie jesteśmy do końca zadowoleni z efektów. Wtedy z pomocą przychodzą zabiegi modelujące sylwetkę wykonywane w gabinetach kosmetologicznych. Jednymi z najbardziej popularnych zabiegów na zgrabną sylwetkę są EMS oraz masaż próżniowy. Czym różnią się zabiegi? Który jest skuteczniejszy w walce o piękną figurę?

Zabiegi modelujące sylwetkę – EMS a masaż próżniowy

  •   EMS jest to zabieg elektrostymulacji mięśni wykonywany na określone partie mięśniowe w celu ich wzmocnienia, zredukowania tkanki tłuszczowej, wymodelowania sylwetki, zwiększenia napięcia skóry i przyspieszeniu metabolizmu. Zabieg EMS wykonuje się za pomocą specjalnych elektrod przymocowanych do mięśni, które przy użyciu prądu impulsowego niskiej częstotliwości wprowadzają mięśnie w skurcze i rozkurcze. W efekcie dochodzi do wzmocnienia siły mięśniowej i wyszczuplenia sylwetki. Zabieg EMS to tzn. trening na leżąco! Idealna alternatywa dla osób nie lubiących ćwiczyć a chcących wysmuklić sylwetkę.

  •   Masaż próżniowy – to jeden z najpopularniejszych zabiegów modelujących sylwetkę. Jest to nieinwazyjna metoda służąca do wyszczuplania sylwetki, redukcji cellulitu, rozbijania tkanki tłuszczowej, redukcji obrzęków i zastojów wodnych oraz wygładzania i ujędrniania skóry.  W gabinetach kosmetologicznych można znaleźć różne zabiegi wykorzystujące terapię próżniową. Do najpopularniejszych należą Icoone oraz masaż bańką chińską. Zabiegi mają za zadanie rozbić złogi tłuszczowe zgromadzone pod skórą dzięki czemu dochodzi do wyszczuplenia sylwetki. Dodatkowo masaż próżniowy wykonany w formie drenażu doskonale usprawnia przepływ krwi i limfy, uelastycznia naczynia krwionośne dzięki czemu redukuje zastoje limfatyczne i obrzęki. W wyniku regularnych masaży próżniowych dochodzi do zwiększenia dotlenienia skóry a co za tym idzie do wygładzenia i zwiększenia ujędrnienia skóry.

Zarówno EMS jak i masaż próżniowy to doskonałe zabiegi modelujące sylwetkę. Różnią się one metodą działania i wykonaniem. W zależności od wskazań, przeciwwskazań i preferencji klienta zabieg dobiera się indywidualnie. Warto jednak pamiętać, że zabiegi modelujące sylwetkę nie zastąpią prawidłowej diety i aktywności fizycznej. To metody wspomagające odchudzanie i walkę z najbardziej uporczywą tkanką tłuszczową.  

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij