Drzwi wewnętrzne połyskowe – idealne uzupełnienie wnętrza w stylu minimalistycznym

Drzwi wewnętrzne połyskowe – idealne uzupełnienie wnętrza w stylu minimalistycznym

Minimalizm zakłada bardzo oszczędne korzystanie z ozdób i dodatków, by wnętrza były przede wszystkim harmonijne i przestronne. Aby dodać im więcej charakteru, stosuje się więc inne sposoby urozmaicenia wystroju. Jednym z nich jest wykorzystanie połyskowych drzwi wewnętrznych.

We wnętrzach w tym stylu można pomalować jedną ze ścian w proste, geometryczne wzory lub zainstalować lampy i żyrandole tak, aby punktowo wyróżniały któryś z elementów wyposażenia. Można jednak pójść o krok dalej i w jeszcze prostszy sposób uzupełnić wystrój o jeden prosty element – wystarczy zdecydować się na montaż drzwi wewnętrznych pokrytych połyskowym laminatem.

Drzwi pokojowe z poprzedniej epoki

Moda na drzwi połyskowe nie jest niczym nowym. Podobnie jak meble malowane na wysoki połysk, były one popularne na Zachodzie w latach 60. i 70. Obecnie są stosowane także w minimalistycznych aranżacjach, gdyż drzwi połyskowe charakteryzują się zazwyczaj oszczędną formą i nie posiadają wielu dodatków.

Dodatkowo modne drzwi wewnętrzne będą silnie odbijać światło, a wiele modeli posiada wręcz lustrzane odbicie na powierzchni. Dzięki temu drzwi optycznie powiększą pomieszczenie.

Baw się kolorem drzwi wewnętrznych

Wspomnieliśmy, że aby ożywić wnętrze w stylu minimalistycznym, można zastosować kontrastujące ze sobą barwy. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać do tego drzwi wewnętrzne. Wiodący producenci, tacy jak obecny w ofercie Dobre Dla Domu DRE, oferuje swoje produkty w różnych kolorach. Chociaż w stylu minimalistycznym często dominuje biel, masz do wyboru wiele innych barw. Drzwi o lustrzanym połysku w kolorze kontrastującym ze ścianą, to doskonała ozdobą, która urozmaici wygląd ściany w równym stopniu co stylowy obraz czy mebel.

Oczywiście to tylko podstawowe możliwości aranżacyjne we wnętrzach z drzwiami połyskowymi. Wspomniana wcześniej marka DRE oferuje też modele zdobione szklanymi wstawkami i listwami biegnącymi przez całą wysokość skrzydła. Jeżeli więc urządzasz minimalistyczne wnętrze, rozważ zastosowanie drzwi połyskowych. Może się okazać, że to właśnie one stanowią brakujący element wystroju Twojego mieszkania.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij