Drewno i aluminium – recepta na piękne i wytrzymałe okna

0
Drewno i aluminium – recepta na piękne i wytrzymałe okna

Chociaż obecnie najczęściej sprzedawane są okna PCV, to jednak do wyboru jest także szeroka gama innych modeli wykonanych z bardziej wytrzymałych, cieplejszych oraz przyjaznych dla środowiska materiałów. Wśród nich znajdują się okna drewniano-aluminiowe.

Przez wielu okna drewniane kojarzone są jako mało wytrzymałe, nieszczelne oraz kłopotliwe w konserwacji. Nowoczesne modele okien drewnianych jednak niczym nie przypominają tych, które były montowane w domach przed laty. Wykonane ze starannie dobranych gatunków drewna poddanego impregnacji są nie tylko piękne, ale i ciepłe. Pozostaje jednak jeszcze jeden problem – konserwacja.

 Nawet dobrze zaimpregnowane okna drewniane są narażone na negatywne działanie czynników pogodowych, w tym deszczu, śniegu, promieniowania słonecznego oraz wysokich i niskich temperatur. W związku z tym często już po kilku latach konieczne jest ponowne zakonserwowanie okien drewnianych, co zajmuje sporo czasu i może dużo kosztować. Jest jednak alternatywa – okna drewniano-aluminiowe, które łączą w sobie zalety drewna i aluminum.

Konstrukcja okien drewniano-aluminiowych

Nowoczesne okna drewniano-aluminiowe są zarówno piękne, jak i wytrzymałe. Podwójna konstrukcja tych właśnie okien powoduje, że stanowią one bardzo dobrą alternatywę dla modeli wykonanych całkowicie z drewna i aluminium. Część okna od wnętrza budynku wykonana jest z eleganckiego drewna, natomiast z zewnątrz wykończone jest ono ramą aluminiową. Dzięki zastosowaniu aluminium okno nie musi być poddawane okresowej konserwacji, dlatego też jest łatwiejsze i tańsze w codziennym użytkowaniu. Okna drewniano-aluminiowe wyróżniają się również bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi – świetnie nadają się do dużych przeszkleń. Można także stosować je jako okna pasywne ze względu na ich wysoką termoizolacyjność. Chociaż za okna drewniano-aluminiowe trzeba zapłacić więcej niż za modele wykonane jedynie z drewna, to jednak jest to bardzo dobry wybór pod względem prezentowanych przez nie właściwości. To zakup na lata!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here