Drewno i aluminium – recepta na piękne i wytrzymałe okna

Drewno i aluminium – recepta na piękne i wytrzymałe okna

Chociaż obecnie najczęściej sprzedawane są okna PCV, to jednak do wyboru jest także szeroka gama innych modeli wykonanych z bardziej wytrzymałych, cieplejszych oraz przyjaznych dla środowiska materiałów. Wśród nich znajdują się okna drewniano-aluminiowe.

Przez wielu okna drewniane kojarzone są jako mało wytrzymałe, nieszczelne oraz kłopotliwe w konserwacji. Nowoczesne modele okien drewnianych jednak niczym nie przypominają tych, które były montowane w domach przed laty. Wykonane ze starannie dobranych gatunków drewna poddanego impregnacji są nie tylko piękne, ale i ciepłe. Pozostaje jednak jeszcze jeden problem – konserwacja.

 Nawet dobrze zaimpregnowane okna drewniane są narażone na negatywne działanie czynników pogodowych, w tym deszczu, śniegu, promieniowania słonecznego oraz wysokich i niskich temperatur. W związku z tym często już po kilku latach konieczne jest ponowne zakonserwowanie okien drewnianych, co zajmuje sporo czasu i może dużo kosztować. Jest jednak alternatywa – okna drewniano-aluminiowe, które łączą w sobie zalety drewna i aluminum.

Konstrukcja okien drewniano-aluminiowych

Nowoczesne okna drewniano-aluminiowe są zarówno piękne, jak i wytrzymałe. Podwójna konstrukcja tych właśnie okien powoduje, że stanowią one bardzo dobrą alternatywę dla modeli wykonanych całkowicie z drewna i aluminium. Część okna od wnętrza budynku wykonana jest z eleganckiego drewna, natomiast z zewnątrz wykończone jest ono ramą aluminiową. Dzięki zastosowaniu aluminium okno nie musi być poddawane okresowej konserwacji, dlatego też jest łatwiejsze i tańsze w codziennym użytkowaniu. Okna drewniano-aluminiowe wyróżniają się również bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi – świetnie nadają się do dużych przeszkleń. Można także stosować je jako okna pasywne ze względu na ich wysoką termoizolacyjność. Chociaż za okna drewniano-aluminiowe trzeba zapłacić więcej niż za modele wykonane jedynie z drewna, to jednak jest to bardzo dobry wybór pod względem prezentowanych przez nie właściwości. To zakup na lata!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij