Dlaczego warto mieć rower miejski i jak wybrać najlepszy

Dlaczego warto mieć rower miejski i jak wybrać najlepszy?

Rower miejski to bardzo wygodny i ekologiczny sposób na codzienne przemieszczanie się. To niemalże darmowy środek transportu, który dodatkowo pozwala nam zachować dobrą kondycję fizyczną.

Jakie zalety ma rower miejski?

Rower miejski został specjalnie skonstruowany tak, żeby można było nim wygodnie przemieszczać się na stosunkowo krótkich odcinkach. Ma więc on specjalną konstrukcje ramy, która ułatwia wsiadanie i zsiadanie oraz umożliwia korzystanie z niego paniom, które chcą jeździć w spódnicy lub w sukience. Szybkie zsiadanie z roweru jest bardzo ważne, bo w ruchu miejskim zatrzymujemy się bardzo często, chociażby na światłach czy parkując przed sklepami. Kolejną charakterystyczną cechą rowerów miejskich (zobacz tu sklepzrowerami.pl), jest wyprostowana pozycja osoby, która siedzi stosunkowo nisko a ma wysoką kierownicę. Służy to między innymi temu, żeby mieć szerokie pole widzenia, gdy zatrzymujemy się w ruchu miejskim i potrzebujemy obserwować drogę. W rowerach miejskich zadbano też o powierzchnię bagażową, która jest bardzo potrzebna przy codziennych zakupach. Z przodu zwykle jest montowany koszyk, który można łatwo zdjąć i na przykład zanieść jego zawartość do domu i z powrotem zamontować. Dodatkowo można przewozić rzeczy na tylnym bagażniku, który bardzo często jest wyposażony w specjalne ograniczniki z mocnej gumy. Wytrzymałe rowery miejskie zostały też tak zabezpieczone, aby osoby nimi jeżdżące nie pobrudziły sobie ubrania. Mamy więc zabudowany łańcuch, błotniki a często także przeźroczystą osłonę na tylne koło. Dużym plusem współcześnie oferowanych rowerów miejskich są także wygodne przerzutki, które mają od trzech do siedmiu biegów. Dzięki nim można szybko dostosować łatwość jazdy, zależnie od tego czy jedziemy pod górę czy zjeżdżamy z wzniesienia.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając rower miejski?

Bardzo wygodne są rowery miejskie które mają LEDowe oświetlenie zasilane w piaście, co oznacza, że korzystanie z przedniego oświetlenia wieczorami nie wymaga od nas dodatkowej pracy fizycznej, jak to miało miejsce przy typowych rowerach. Część rowerów miejskich ma także regulowany kąt kierownicy, co także jest wygodnym rozwiązaniem. W wielu rowerach miejskich znajdziemy także małe udogodnienia takie jak dzwonek i hamulec nożny. Warto zauważyć także, że mają one różną konstrukcję siodełka, zależnie od tego czy jest to model dla kobiety czy dla mężczyzny. Wybierając rower warto zwrócić uwagę także na jego ciężar, szczególnie wtedy jeśli ktoś musi za każdym razem wnosić i znosić rower z piwnicy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij