Dbaj o swój wygląd?

Dbaj o swój wygląd?

Mówi się, że tak Cię piszą, jak Cię widzą. Jeśli więc w pełni nie zadbasz o swój wygląd, wizerunek, to automatycznie sprawiasz, że jesteś przez drugich negatywnie odbierany. Czy nie warto byłoby nad tym popracować. Przecież dopiero takie zachowanie może sprawić, że z czasem zaczniemy wyglądać znacznie lepiej. I taka dbałość o to nie będzie stanowić dla nas utrudnienia. Dostrzeżemy tego efekty, więc będziemy tym bardziej zachęceni. Postanowimy nawet wprowadzić w swoim życiu pewne nawyki. A wszystko po to, aby móc później cieszyć się znacznie lepszym wyglądem.

Dbaj o wygląd zewnętrzny

dbaj o wygląd zewnętrzny

Oczywiście podstawą jest nasze wnętrze, natomiast pierwsze wrażenie okazuje się bardzo ważne. Nie powinniśmy o tym zapominać. I przez to starajmy się dokładnie sobie przyjrzeć, na przykład w lustrze. Następnie oceńmy czy wyglądamy tak, jak byśmy chcieli. A może jest do wprowadzenia wiele zmian. Nie wychodźmy wtedy z założenia, że nie warto, nie dam rady. O wiele lepiej, jeśli dokładnie ocenimy swoje wady, a później ustalimy konkretny plan, aby je wyeliminować ze swojego życia, ciała. I lekarze, a zarazem dietetycy będą później mogli nam uświadomić, że jest to możliwe.

Wystarczy tylko wprowadzić zdrowe nawyki związane z jedzeniem, sportem. Gdybyśmy już pod tym względem mieli do nadrobienia, to nie warto się wzbraniać. Przecież właśnie to może sprawić, że nasz wygląd się poprawi. A zarazem zyskamy lepszą kondycję, zdrowie, co później przełoży się na nasze osiągnięcia w pracy, nauce. Będziemy również silniejszymi osobami, więc staniemy się większym wsparciem dla naszych bliskich krewnych i przyjaciół. Natomiast osiągnięcie takiego poziomu nie odbywa się szybko. Potrzebujemy dyscypliny i determinacji, aby pozostawać takim przez długie tygodnie, miesiące i lata.

I właśnie dzięki temu z czasem widzimy, jak te dobre nawyki żywieniowe i aktywność fizyczna poprawiły nasz wygląd. Możliwe, że wszyscy nie przestali nas od razu traktować inaczej. Natomiast dostrzegliśmy, że nowo poznane osoby mają do nas lepszy stosunek. A wszystko przez to, że widzą w nas osobę, która dokładnie wie, jak zarządzać swoim życiem.

Dbaj o wnętrze

dbaj o wnętrze

Nie możemy zapominać o tym, że to, co znajduje się w naszym wnętrzu okazuje się dla innych najważniejsze. Podobnie powinno być w naszym przypadku. Warto więc zastanowić się nad tym, jakie zaległości mamy do nadrobienia. Dzięki temu przekonamy się, że wszystko można poprawić, jeśli tylko się chce. Zdarza się, że nie jesteśmy jeszcze specjalistami w pewnej dziedzinie, a właśnie takie osiągnięcie pozwoliłoby nam dalej się rozwijać. Czytajmy więc więcej książek, przechodźmy pewne szkolenia, kursy internetowe. I dzięki temu stańmy się mądrzejsi, bardziej rozsądni, doświadczeni.

Na pewno będzie to miało później pozytywne przełożenie na nasze wyniki w szkole i pracy. A zarazem wpłynie na nasz stosunek do świata i ludzi, z którymi mamy styczność. Oczywiście nie chcemy również poprzestawać na takiej pobieżnej nauce, szkoleniach. Uwzględniamy również te bardziej zaawansowane. Możliwe, że w końcu udaje się nam być właścicielami pewnej firmie. I chcemy, aby ona rozwijała się na bieżąco. Jednak nie jest to tak możliwe, gdy nie posiadamy kwalifikacji związanych z e-marketingiem. Możemy jednak je zdobyć, poprzez przejście dłuższych szkoleń. Czasami przydatne udaje się ukończenie pewnego kierunku studiów.

dbałość o wnętrze i ubiór

Szczególnie osoby młode powinny zastanowić się nad swoim wnętrzem. Czasami należy z niego wyeliminować pewne złe cechy. I jeśli staramy się nad sobą pracować pod tym względem, to cieszymy się lepszymi relacjami z rodzicami, nauczycielami, a później z kolegami w pracy i pracodawcami, klientami. Praca nad sobą tak naprawdę nigdy nie ma końca, więc przez cały czas powinniśmy dokładnie się sobie przyglądać. Najlepiej, jeśli znamy swoje słabe strony i dokładnie wiemy, jak należy sobie z nimi radzić. Dopiero takie zachowanie umożliwia nam jeszcze właściwe kontaktowanie się z pewnymi specjalistami, także z psychologiem czy psychiatrą, jeśli zachodzi taka potrzeba. Nie wstydzimy się jednak prosić o pomoc, ponieważ to pozwala nam stawać się jeszcze lepszymi ludźmi.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij