Co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami w domu

Co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami w domu?

Robienie porządku w domu może wiązać się z nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy zgromadzi się przy okazji całe mnóstwo rzeczy, z którymi nie bardzo wiadomo, co zrobić. Wyrzucać czy nie? Jeżeli nie wyrzucać, to co innego?

Porządki w domu – czy warto wszystko wyrzucać?

Od czasu do czasu zrobienie porządnego remanentu w swoim domu to podstawa. Pozwala to na zweryfikowanie, co właściwie posiadamy, a także czy będzie to dla nas jeszcze przydatne, czy już nie. Niestety przy okazji takich porządków nierzadko zbiera się całe mnóstwo przedmiotów, które po prostu zagracają nasz dom. Można je wtedy albo wyrzucić, albo… no właśnie, co jeszcze można z nimi zrobić? Sprzedać? Oddać? Wymienić?

Gdzie sprzedać niepotrzebne rzeczy?

Jedną z częściej wybieranych opcji, na pozbycie się starych rzeczy jest po prostu ich sprzedaż. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z internetu. Służą do tego między innymi serwisy ogłoszeniowe, których jest naprawdę dużo. O tym, gdzie dać ogłoszenie, kiedy pozbywasz się rzeczy napisano na https://noy.pl, wymieniając listę najpopularniejszych stron w Polsce. Można też zadziałać w sposób bardziej tradycyjny i jeżeli w twojej okolicy wciąż istnieją różnego rodzaju komisy, można do nich oddać niektóre przedmioty, albo samodzielnie zorganizować lub wziąć udział w jarmarku.

Gdzie oddać niepotrzebne rzeczy?

Stare niepotrzebne rzeczy można nie tylko sprzedać, ale też po prostu oddać. W przypadku ubrań dobrym pomysłem są specjalne kontenery PCK, coraz więcej jest także punktów zbierających różne przedmioty w celach charytatywnych, by pomóc innym. Nierzadko organizowane są też specjalne zbiórki – dla chorych, po wypadkach, osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Inna opcja to także rozdanie rzeczy wśród rodziny i znajomych – skoro nie tobie, to może im się przydadzą? Zanim więc coś sprzedasz, zapytaj, czy może ktoś by nie chciał…

Gdzie wymienić stare rzeczy?

I w tym przypadku mogą przydać się popularne serwisy ogłoszeniowe, które oprócz handlu na zasadzie kupię lub sprzedam, nierzadko udostępniają także opcję „wymienię”. Warto przejrzeć takie oferty i zorientować się, czy może ktoś nie ma czegoś, co by ci się przydało, a w zamian oddasz coś, co nie jest ci potrzebne? W wielu miastach akcje typu „wymiana” są też organizowane dla okolicznych mieszkańców. Można też znaleźć specjalne strony internetowe skupiające się tylko na tym albo skorzystać też z social media jak Facebook.

Czy dać niepotrzebnym rzeczom drugie życie?

Jest jeszcze jedna opcja, którą warto rozważyć, a mianowicie danie starym rzeczom jeszcze jedną szansę. Najczęściej wystarczy kilka przeróbek, napraw i modyfikacji, by nieciekawy brzydki przedmiot zyskał blasku, stając się ozdobą, a stare ubranie ponownie było modne i chętnie przez nas noszone. Czasem nie trzeba wiele, wystarczy tylko wiedzieć, co i jak zrobić, a pomysłów na przerabianie można z powodzeniem szukać w sieci.

Po prostu wyrzuć, jeżeli jest ci to niepotrzebne

Jeżeli dana rzecz jest dla ciebie całkowicie skreślona i nie nadaje się ani do sprzedaży, ani do oddania czy przerobienia, nie pozostaje nic innego, jak pozbycie się sentymentów i wyrzucenie jej. Nie ma w tej sprawie zbyt wiele do gadania – albo z niej korzystamy jeszcze jakoś, albo nie i to jest ostateczny jej koniec – ląduje na śmietniku i kropka.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij