Co zrobić z gruzem po wyburzeniu budynku?

Prace wyburzeniowe wiążą się z powstawaniem gruzu. To odpad, który da się ponownie odzyskać. Równie dobrze może on też zawierać duże ilości szkodliwych dla środowiska naturalnego substancji. Dlatego zakazane jest pozbywanie się go według własnego uznania. Co zatem zrobić z odpadami budowlanymi po wyburzeniu lub rozbiórce? Gdzie zamówić kontenery na gruz?

Kontenery na gruz – czy są niezbędne?

Niezanieczyszczony gruz budowlany to cenny odpad, który można przetworzyć i ponownie wykorzystać. Dlatego pozbywanie się go niezgodnie z przepisami prawa jest zabronione. Jest to spowodowane także tym, że gruz może zawierać szkodliwe dla środowiska naturalnego substancje. Po przeniknięciu do gruntu, wody lub powietrza stwarzają one realne zagrożenie nie tylko dla fauny i flory, ale też zdrowia i życia człowieka. Dlatego jego unieszkodliwieniem i utylizacją zajmują się specjaliści. Co więc zrobić z gruzem po wyburzeniu budynku?

Prawo zabrania składowania gruzu na placu rozbiórki. Właścicielowi posesji grożą za to poważne kary pieniężne. Żeby ich uniknąć, musi on zamówić specjalne kontenery na gruz. Po zapełnieniu są one odtransportowywane przez firmę wynajmującą do gminnych przedsiębiorstw gospodarki odpadami (PSZOK-ów), które zajmują się recyklingiem odpadów budowlanych. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu inwestor nie musi przejmować się żadnymi szczegółami. Profesjonaliści nie tylko podstawiają i wywożą kontenery na gruz, ale również doradzają w ich wyborze.

Co ważne, gruz można też wykorzystać na własne potrzeby. Sprawdzi się jako materiał budowlany na podjazd czy też do budowy skalniaka w ogrodzie. Niestety, najczęściej jego ilości przekraczają zapotrzebowanie inwestora, stąd też konieczność jego odpowiedniego zagospodarowania.

Kontenery na gruz nie tylko sprawiają, że gruz jest składowany na placu rozbiórki zgodnie z obowiązującymi przepisami, ale również ułatwiają jego wywóz. Nic więc dziwnego, że ich wynajem cieszy się sporym zainteresowaniem.

Zapraszamy po więcej informacji: kontenery na gruz Poznań.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij