Broda czy wąsy

Broda czy wąsy – co będzie dla ciebie lepszym wyborem?

Wybór rodzaju zarostu jest trudny. W końcu do wyboru jest wiele stylów, zarówno bardziej klasycznych, jak i tych nowoczesnych. Udając się do barbera, można uzyskać poradę, co do tego, jaki zarost będzie najbardziej pasował do kształtu twarzy, ale i fryzury.

Jak dobrać brodę do kształtu twarzy?

Broda jest dla mężczyzny nie tylko atrybutem męskości, bo pozwala modelować rysy twarzy. Kobiety w tym celu stosują konturowanie, a mężczyznom wystarczy dobrze dobrana broda z odpowiednim trymowaniem. Tutaj pojawia się jednak pytanie: jak dobrać ją do kształtu twarzy? Jeżeli masz twarz kwadratową to znaczy wysokie czoło i mocno zarysowaną linię szczęki niczym Brad Pitt, to sprawdzi się w Twoim przypadku broda typu szlachcic, czyli połączenie wąsa chevron i koziej bródki albo bródka wokół ust. W tym przypadku trzeba skupić się na centralnej części twarzy. W przypadku twarzy okrągłej chce się wysmuklić boki twarzy lub lekko wydłużyć twarz, by bardziej uwydatnić podbródek. Jeżeli tak jak Leonardo di Caprio masz twarz okrągłą, to wybierz zarost à la van Dyke, czyli flamandzki malarz. Jest to pełna kozia bródka wystylizowana w szpic w połączeniu z dłuższymi wąsami wywiniętymi na końcach do góry. Do okrągłej twarzy sprawdzi się też zarost typu twardziel czyli pełny zarost łączący się z linią włosów, starannie trymowany na bokach i połączony z opadającym krótkim wąsem. Do twarzy owalnej możesz wybrać właściwie każdy typ zarostu, ale świetnie sprawdzi się wąs typu Chevron albo trzydniowy zarost. Do twarzy prostokątnej pasować będzie zarost à la rewolwerowiec, czyli rozszerzające się ku dołowi baczki z wąsem w kształcie podkowy. Możesz wybrać też zarost w kształcie paska. Gdy Twoja twarz ma kształt diamentowy jak u Johnny’ego Deppa, to możesz wybrać zarost à la kotwica.

Jak dobrać brodę do fryzury?

Tak naprawdę kluczem jest dobranie zarostu do kształtu twarzy i fryzura nie ma tutaj większego znaczenia. Zarost typu kotwica może pasować zarówno do fryzury typu man bun, długich włosów, jak i krótkiej fryzury typu quiff. Do fryzury typu french crop dobrze będzie się prezentować trzydniowy zarost, ale i zarost typu twardziel. W przypadku pompadour możesz zdecydować się na elegancki zarost à la szlachcic albo wąs typu chevron, jeśli chcesz się wyróżnić.

Broda czy wąsy – kwestia pielęgnacji ma istotne znaczenie

Na pewno wybierając pomiędzy brodą a wąsami musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim kwestię wygody. Jeśli nie masz wiele czasu na pielęgnację, to pełna broda lepiej się sprawdzi, choć minimum czasu zawsze musisz jej poświęcić. Konieczne jest czesanie, a także wcieranie olejku do brody. Jeśli szukasz produktów wysokiej jakości, to oferuje je sklep dla brodaczy. Chyba najmniej problematyczny w pielęgnacji będzie tzw. trzydniowy zarost, w końcu wystarczy użyć trymera i gotowe! Jeśli chodzi o wąsy, to wbrew pozorom zachodu jest sporo. Po pierwsze dlatego, że codziennie czy co drugi dzień musisz pozbyć się pozostałego zarostu z twarzy, a po drugie dlatego, że wąsa trzeba przycinać, a nierzadko również stylizować. Na pewno jest to wybór dla mężczyzn, którzy lubią się wyróżniać czy preferują styl retro bądź styl lat 80-tych. Na początku XX wieku, a także właśnie w dekadzie lat.80-tych wąsy były bowiem najbardziej popularne.

Broda czy wąsy – jak dobrać zarost do wieku?

Choć kiedyś wydawało się, że bujna broda zarezerwowana jest tylko dla dojrzałych mężczyzn, dziś już granice się zatarły. Młodzi mężczyźni chętnie wybierają zarówno brodę, jak i wąsy. Te ostatnie są ciekawym dodatkiem do modnej fryzury typu modern mullet, która notabene również najpopularniejsza była w latach 80-tych. Krótki trzydniowy zarost to wybór uniwersalny niezależnie od wieku podobnie jak dobrze wystylizowana bródka typu szlachcic. Mogą się na te stylizacje zarostu zdecydować zarówno dwudziestolatkowie, trzydziestolatkowie, jak i pięćdziesięciolatkowie. Broda na pewno częściowo dodaje powagi i jeśli nie wyglądasz na swój wiek, to zapuszczenie brody może być dobrym pomysłem.

Dobrze dobrany zarost może podkreślić rysy twarzy. Dodaje uroku każdemu mężczyźnie. Jeśli Twój zarost nie jest zbyt bujny, to zawsze możesz wybrać zarost typu pasek albo kozią bródkę możliwości jest naprawdę wiele. Udaj się do barbera, a ten doradzi Ci najlepsze rozwiązanie.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij